avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul concediu odihna

Buna ziua! Am lucrat in anul scolar 2009/2010 de la data de 1 sept. 2009 pana la data de 15 martie, timp in care am avut 15 zile de concediu medical. La calcularea zilelor de concediu se scad aceste 15 zile de medical?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:45, 6 Decembrie 2010
Nu.
cocediul de odihna se acorda pentru perioada lucrata,nu pt perioada de concediu medical sau somaj tehnic
CO se acorda pentru perioada efectiv lucrata ... prin urmare, numarul de zilede concediu medical afecteaza numarul de zile de CO.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu cospyn cospyn \\"Sunt incadrata pe post din septembrie 2013, pe perioada determinata ( am obtinut postul in urma participarii la concurs, insa nu am definitivatul). In ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna Noelin Noelin Buna seara! In anul 2009 am avut dreptul la 27 de zile de concediu de odihna. In perioada 22.09.2009 - 31.12.2009 am fost in concediu medical si nu am reusit ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna Noelin Noelin In anul 2009 am avut dreptul la 27 de zile de concediu de odihna. In perioada 22.09.2009 - 31.12.2009 am fost in concediu medical si nu am reusit sa-mi ... (vezi toată discuția)