Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul concediu odihna

Buna ziua! Am lucrat in anul scolar 2009/2010 de la data de 1 sept. 2009 pana la data de 15 martie, timp in care am avut 15 zile de concediu medical. La calcularea zilelor de concediu se scad aceste 15 zile de medical?
Nu.
cocediul de odihna se acorda pentru perioada lucrata,nu pt perioada de concediu medical sau somaj tehnic
CO se acorda pentru perioada efectiv lucrata ... prin urmare, numarul de zilede concediu medical afecteaza numarul de zile de CO.