Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inscriere carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inscriere carte funciara

cum pot sa inscriu un apartament in cartea funciara achizitionat cu factura si chitanta fiscala, dar in care se afla si un litigiu intre mine si vanzator si daca ma ajuta cu ceva aceasta inscriere in CF. Multumesc
In conditiile in care imobilul face obiectul unui litigiu,va revine obligatia sa asteptati hotararea instantei,care eventual urmeaza sa o notati la OCPI,in temeiul disp art 22 din L nr 7/1996
deci pana nu se termina procesul nu pot sa il inscriu in cf
litigiul ce obiect are?
Actiune in constatare, mia dat castig dar cu tot cu ipoteca
nu prea inteleg multe din mesajul dvs, ar trebui sa reveniti cu mai multe detalii.
in ce an ati incheiat contractul de vanzare cumparare?
si despre ce ipoteca este vorba?
ContSters97658, utilizator