avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inscriere carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inscriere carte funciara

cum pot sa inscriu un apartament in cartea funciara achizitionat cu factura si chitanta fiscala, dar in care se afla si un litigiu intre mine si vanzator si daca ma ajuta cu ceva aceasta inscriere in CF. Multumesc
Cel mai recent răspuns: adumitroaie florin , utilizator 15:06, 6 Decembrie 2010
In conditiile in care imobilul face obiectul unui litigiu,va revine obligatia sa asteptati hotararea instantei,care eventual urmeaza sa o notati la OCPI,in temeiul disp art 22 din L nr 7/1996
deci pana nu se termina procesul nu pot sa il inscriu in cf
litigiul ce obiect are?
Actiune in constatare, mia dat castig dar cu tot cu ipoteca
nu prea inteleg multe din mesajul dvs, ar trebui sa reveniti cu mai multe detalii.
in ce an ati incheiat contractul de vanzare cumparare?
si despre ce ipoteca este vorba?
Ultima modificare: Luni, 6 Decembrie 2010
ContSters97658, utilizator

Alte discuții în legătură

Banca vrea sa execute si apartamentele construite peste imobilul ipotecat necsu necsu Am un teren pe care se afla o constructie compusa din 3 apartamente. Acest imobil l-am pus garantie pt un credit bancar. Ulterior am obtinut o autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Cum sa verific o garsoniera la cumparare mariuscilin mariuscilin BUNA ziua Doresc sa cumpar o garsoniera si nu stiu foarte bine procedurile de verificare cum ma pot asigura ca ,garsoniera nu este ipotecata , este achitata ... (vezi toată discuția)
Ipoteca banca adumitroaie florin adumitroaie florin daca un imobil este in litigiu poate fi pus ipoteca. multumesc (vezi toată discuția)