Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ipoteca banca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ipoteca banca

daca un imobil este in litigiu poate fi pus ipoteca. multumesc
ma indoiesc ca banca ar accepta sa puna ipoteca pe un imobil care nu este "curat"
daca ar accepta banca ipoteca in cazul acesta unde as putea sa apelez
duceti la banca actele care vi se cer. ei va analizeaza dosarul, daca raspunsul este pozitiv, juristul bancii redacteaza contractul de ipoteca pe care il veti semna impreuna cu reprezentantul bancii in fata notarului public.
ma scuzati nu am fost destul de concret . am cumparat un apartament cu factura dar societatea nu mi-a facut act notarial in momentul de fata suntem in proces dar ma intereseaza daca poate ipoteca imobilul
notati litigiul respectiv in Cartea Funciara a imobilului.