Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu maternitate

Există un prag ce nu trebuie depășit pentru a putea lua îndemnizația de maternitate ?
Adică am 500ron venituri din alte activități (la bursă, depozite), mai pot avea îndemnizație ?

Mulțumesc.
Nu exista nici un prag, numai ca indemnizatia este limitata la un plafon maxim , oricit de mari ar fi veniturile