Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul de crestere copil

Mama in concediu crestere copil de un an de zile. Doreste ca tatal sa preia cresterea copilului din 1 ianuarie. Este posibil conform noii legi?
Nu stim noua lega - declaratiile politicienilor la TV nu sunt lege, inca...

Aveti putintica rabdare sa se publice legea in Monitorul Oficial, si vom vedea.
Cand se va publica, veti afla de la sectiunea "Stiri" din Avocatnet.