avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul de crestere copil

Mama in concediu crestere copil de un an de zile. Doreste ca tatal sa preia cresterea copilului din 1 ianuarie. Este posibil conform noii legi?
Cel mai recent răspuns: smeagull , utilizator 10:37, 7 Decembrie 2010
Nu stim noua lega - declaratiile politicienilor la TV nu sunt lege, inca...

Aveti putintica rabdare sa se publice legea in Monitorul Oficial, si vom vedea.
Cand se va publica, veti afla de la sectiunea "Stiri" din Avocatnet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Privind legea 66/2016 croxana croxana buna ziua, Sotia a nascut pe 10 iulie 2015 si se afla in CCC. S-a optat pentru 1 an CCC, cu revenire la serviciu dupa 11 luni (asa inteleg ca este legea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil folette folette Peste tot se anunta cu tam-tam cresterea indemnizatiei la 85% din salariul net. Nimeni nu zice CLAR: daca eu vreau sa stau 2 ani acasa...CAT IAU IN ... (vezi toată discuția)
Se modifica sau nu indemnizatia pentru cresterea copilului andreeaoradea andreeaoradea Buna ziua, imi poate spune cineva exact daca in \" planul de masuri de austeritate\" se mentioneaza modificarea indemnizatiei pentru cresterea copilului. Stiu ... (vezi toată discuția)