Forum Discuţii juridice Executare silită model cerere incetare executare silita pt plata ...
Discuție deschisă în Executare silită

model cerere incetare executare silita pt plata creantei?

Buna ziua

Ma poate ajuta cineva cu un model de asemenea cerere?

Multumesc anticipat
sa inteleg ca dvs sunteti creditorul in cauza si vi s-a platit creanta?
da, eu sunt creditorul si executorul mi-a spus sa fac o cerere in baza art 371 ind.5 lit a C Pr.Civ. in baza careia sa solicit incetarea executarii silite. As dori un model
pai ce e greu?

Avand in vedere faptul ca s-a achitat integral debitul datorat in temeiul titlului executoriu xxxxx, in baza art. XXX C. Pr.Civ, va solicit incetarea procedurii de executare silita pornita impotriva debitorului XXXX.