avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA taxe vamale
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

taxe vamale

Buna ziua,

Doresc sa achizitionez o camera video din SUA, pentru uz personal, valoarea aparatului fiind de 2000 de dolari. Care ar fi cuantulul taxelor care trebuiesc platite si cui ar trebui sa ma adresez ?

Multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: Andrei Dina , Avocat 14:56, 7 Decembrie 2010
Nu trebuie sa va adresati nimanui. Taxele vamale se platesc la vama...vi se vor adresa ei.
Cuantumul este stabilit in functie de valoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparaturi pe ebay,shipping, taxe vamale, taxe postale, tva.... ContSters169673 ContSters169673 Am cumparat niste pandantive si cercei de argint si doua ceasuri de mana vechi, am platit valoarea lor 830 dolari + 70 dolari shipping + 33 taxa de paypal, ... (vezi toată discuția)
Inregistrare factura sua in contabilitate Grievous Grievous Buna ziua Ma aflu in urmatoarea situatie : Intreprindere familiala (neplatitor de TVA) doresc sa achizitionez anumite parti componente pentru ... (vezi toată discuția)
Retinere colet in vama... este posibil? ina_enache ina_enache Buna ziua As dori sa comand multe produse cosmetice si de ingrijirea personala... circa 1000 produse. Suntem 10 colege si pt a nu achzitiona separat, am ... (vezi toată discuția)