Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA taxe vamale
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

taxe vamale

Buna ziua,

Doresc sa achizitionez o camera video din SUA, pentru uz personal, valoarea aparatului fiind de 2000 de dolari. Care ar fi cuantulul taxelor care trebuiesc platite si cui ar trebui sa ma adresez ?

Multumesc frumos
Nu trebuie sa va adresati nimanui. Taxele vamale se platesc la vama...vi se vor adresa ei.
Cuantumul este stabilit in functie de valoare.