avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Prelungire dovada circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Prelungire dovada circulatie

Se mai poate prelungi dovada de retinere a certificatului de inmatriculare? Cum, unde si in ce conditii?
Procesul verbal de contraventie a fost contestat, inca nu a venit citatia de la judecatorie pentru primul termen.
Cel mai recent răspuns: Diana Ramona , Alte profesii 18:01, 7 Decembrie 2010
Scoateti certificat de grefa de la instanta pe rolul careia se afla plangerea dvs si cu acesta mergeti la politia rutiera .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dovada de circulatie ContSters40598 ContSters40598 :coffee:Cat timp pot circula cu o dovada in cazul in care mi-a fost retinut permisul de conducere? Mentionez ca am contestat p-v de contraventie(am avut deja ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de contraventie fara suma, nu il pot plati madalin198811 madalin198811 In data de 14 06 2013 , am fost oprit in localitatea CILNIC din judetul GORJ, de catre o patrula a politiei rurale, fara a prezeta motivul opriri. Agentul a ... (vezi toată discuția)
Plangere permis suspendat kodove kodove Buna ziua! Pe data de 31.03.15 mi-a fost suspendat permisul de conducere in judetul Caras-Severin. Nu am semnat procesul verbal pe loc, astfel nu mi la inmanat ... (vezi toată discuția)