Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Prelungire dovada circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Prelungire dovada circulatie

Se mai poate prelungi dovada de retinere a certificatului de inmatriculare? Cum, unde si in ce conditii?
Procesul verbal de contraventie a fost contestat, inca nu a venit citatia de la judecatorie pentru primul termen.
Scoateti certificat de grefa de la instanta pe rolul careia se afla plangerea dvs si cu acesta mergeti la politia rutiera .