Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza topo - obiectiuni
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza topo - obiectiuni

obiectiunile trebuie depuse neaparat cu 5 zile inainte sau pot fi depuse si in ziua procesului.
E de preferat sa fie depuse cu 5 zile inainte de termenul de judecata pentru a putea si instanta sa le studieze.
Obiectiunile pot fi sustinute oral si depuse in scris in instanta,dupa luarea la cunostinta a raportului de expertiza,cand partile au fost legal citate.
Dupa aceasta se va acorda termen pentru ca partile personal sau/si prin aparatorii lor sa se pronunte asupra admisibilitatii lor,dupa luarea la cunostinta a acestora.