Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sunt asaltata cu telefoane de catre cei de la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sunt asaltata cu telefoane de catre cei de la banca

Am depus bani intrun cont,in urma cu cativa ani,acum sunt asaltata cu telefoane de catre cei de la banca,pretind ca au oferte cu dobanda mai mare.Sunt sunata mereu sa merg sa schimb contractul.Nu m-am dus la data stabilita,am fost sunata si atentionata ca am fost neserioasa,ca am fost asteptata.
Telefoanele lor au devenit deranjante.
Ce interes au ?
Mi sa ciudat faptul ca insista sa merg la agentia respectiva.
Au ceva de castigat?
De obicei, angajatii bancilor primesc comision pentru clientii care vin sa efectueze diferite operatiuni...asa ca da, motivul pentru care insista il constituie posibilitatea castigurilor materiale. :)
da credeti ca va suna ca nu au ce face cu minutele.. au un conract care fie ii asigura ca veti tine bani o perioada de timp mai lunga, fie or sa ia un comision mare daca ii vreti inapoi...
legic ca este si interesul lor... ca doar nu ar sa aiba pierdere la sf de an