avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Despre Declaratia fiscala unica, pentru contributii ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Despre Declaratia fiscala unica, pentru contributii sociale si impozit pe venit, din 2011

Buna ziua,
eu am si carte de munca si cabinet individual. In ac caz cum se procedeaza?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:54, 19 Decembrie 2010
Asteptam normele la noua lege, atunci vom sti mai exact. Oricum raportarea lunii ianuarie 2011 va avea loc abia in februarie 2011.
multumesc. Un an nou bun si prolific !
Daca este vorba de declaratia unica ... nu este nevoie sa asteptati normele de aplicare. Exista instructiuni de completare (anexa 7) pe care le gasiti pe situl ANAF.

Pentru @crisalev - declaratia se completeaza de angajator. Daca aveti calitatea de angajator studiati proiectul declaratiei unice. Daca nu sunteti, nu va bateti capul.
crisalev a scris:

Buna ziua,
eu am si carte de munca si cabinet individual. In ac caz cum se procedeaza?
Multumesc.


Nu se schimba nimic in ce priveste statutul dvs. Se simplifica doar modul de declarare a impozitelor si taxe.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cu norma de venit 2011 alexberi alexberi 1. In august 2010 am infiintat un PFA impozitat la norma de venit. Sunt si salariat la o alta institutie. Astazi am fost la Adm. Financiara pentru a trece la ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 - pfa norma de venit ipi ipi Declaratia 220 trebuie oare depusa pt. un PFA infiintat in 2010? (vezi toată discuția)