Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Despre Declaratia fiscala unica, pentru contributii ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Despre Declaratia fiscala unica, pentru contributii sociale si impozit pe venit, din 2011

Buna ziua,
eu am si carte de munca si cabinet individual. In ac caz cum se procedeaza?
Multumesc.
Asteptam normele la noua lege, atunci vom sti mai exact. Oricum raportarea lunii ianuarie 2011 va avea loc abia in februarie 2011.
multumesc. Un an nou bun si prolific !
Daca este vorba de declaratia unica ... nu este nevoie sa asteptati normele de aplicare. Exista instructiuni de completare (anexa 7) pe care le gasiti pe situl ANAF.

Pentru @crisalev - declaratia se completeaza de angajator. Daca aveti calitatea de angajator studiati proiectul declaratiei unice. Daca nu sunteti, nu va bateti capul.
crisalev a scris:

Buna ziua,
eu am si carte de munca si cabinet individual. In ac caz cum se procedeaza?
Multumesc.

Nu se schimba nimic in ce priveste statutul dvs. Se simplifica doar modul de declarare a impozitelor si taxe.