Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu crestere copil

va rog sa ma ajutati in rezolvarea urmatoarei situatii: medicul de familie a eliberat certificat medical pentru sarcina si lauzie 128 zile (in loc de 126 legal) in luna octombrie 2010, pentru o angajata cu contract de munca; s-a facut suspendare cu ziua urmatoare incetarii concediului medical, s-a transmis in Revisal suspendarea CIM, s-a eliberat adeverinta pentru indemnizatia de crestere copil, s-au depus toate declaratiile institutiei pentru luna octombrie. Acum, in decembrie, vine medicul de familie, care a sesizat ca a acordat doua zile de concediu medical in plus, si cere sa modifice concediul medical. Este legal si corect? Se poate face acest lucru?
Parerea mea este ca unitatea angajatoare platitoare a concediului medical trebuia sa depisteze greseala. In orice caz, veti depune rectificative