Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU MEDICAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU MEDICAL

Buna,
Am fost bolnav si am primit CM 3 sapt pana la sfarsitul anului dar eu ma simt deja mai bine si vreau sa merg la munca...... se poate intrerupe CM?.... in ce conditii?
Multumesc.
Informati angajatorul asupra intentiei dvs.,dupa ce in prealabil aveti acordul scris al medicului.

andymaurul
la ce data incepe b.o. ?
ctynn, utilizator