avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU MEDICAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU MEDICAL

Buna,
Am fost bolnav si am primit CM 3 sapt pana la sfarsitul anului dar eu ma simt deja mai bine si vreau sa merg la munca...... se poate intrerupe CM?.... in ce conditii?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ctynn , utilizator 23:04, 9 Decembrie 2010
Informati angajatorul asupra intentiei dvs.,dupa ce in prealabil aveti acordul scris al medicului.

andymaurul
la ce data incepe b.o. ?
Ultima modificare: Joi, 9 Decembrie 2010
ctynn, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. 1) daca un angajat se imbolnaveste avand concediu ... Popescu Stefan Catalin Popescu Stefan Catalin Buna ziua. 1) Daca un angajat se imbolnaveste avand concediu medical, concediu de odihna se suspenda pe perioada cat are CM si poate sa il ia in alta perioada? ... (vezi toată discuția)
Informare angajator despre sarcina, la mai putin de 3 luni de la inceperea contractului de munca infiniti infiniti Buna ziua, Ma puteti ajuta cu cateva detalii referitor la procedura de informare a angajatorului asupra starii de sarcina, in conditiile urmatoare: - ... (vezi toată discuția)
Intrerupere concediu medical si demisie smarty67 smarty67 Buna seara Va rog sa ma ajutati cu o informatie. In luna ianuarie am facut un infarct in timp ce eram la servici. Am mers de urgenta la spital si mi s-a pus ... (vezi toată discuția)