Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termeni
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termeni

"Dosarul nr. xxxxxx a fost soluţionat la data de 01.01.2010, prin sentinţa civilă nr. xxxxxx2010, in senul admiterii excepţiei lipsei dovezii calităţii de reprezentant. Anulează acţiunea.Cu recurs." Va rog mult sa ma lamuriti ce inseamna aceasta. Dosarul este legat de cerererea mea de redobindire a cetatenii,Obiectul dosarului: Refuz solutionare cerere, va rog cine stie sa ma lamureasca .
mersi anticipat
Presupun ca ati angajat un avocat care sa va reprezinte in instanta. Acesta avea obligatia sa depuna la dosar imputernicirea avocatiala prin carea facea dovada ca a fost imputernicit de dvs sa va reprezinte. Intrucat nu s-a facut aceasta dovada, instanta a anulat cererea.

In cazul in care nu mai sunteti in termen sa atacati hotararera, trebuie sa depuneti o noua cerere de chemare in judecata.