Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

dupa ce vine hotararea de divort ce trebuie sa fac ca sa devina definitiva si irevocabila si cat dureaza?........multumesc!.......alina
In cerere scrieti exact asa cum v-am aratat mai sus.
Subsemnata x in calitate de x in dos. civ. nr. x al judecatoriei x solicit prin prezenta cerere sa se ia act ca inteleg sa nu declar apel impotriva sent. civ. nr. x, pronuntata de judecatoria x in dosarul x.
Anexati copie Ci.
Aceasta cerere este necesar a fi formulata si de sotul dvs.
Cererile se depun personal de parti.:luck:
Multumesc! Va doresc o zi minunata si mult succes in cea ce faceti! alina