Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare

cum pot sa-mi recuperez taxa de prima inmatriculare dupa ce o sa o platesc ?in bistrita nasaud se accepta?
axncrime, utilizator
Taxa de poluare se recupereaza doar pe cale judecatoreasca ,dupa ce ati facut procedura prealabila cu AFP.
La acest moment restituirea taxei de poluare platita dupa 15 febr 2010 se recupereaza doar daca ati platit-o intr-un judet unde Curtea de Apel admite astfel de cereri.
in bistrita nasaud se accepta?
axncrime, utilizator
nu -competenta finala C de Apel Aj
multumesc
axncrime, utilizator
Se recupereaza 100%.
Eu am recuperat peste 100 de taxe