avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare

cum pot sa-mi recuperez taxa de prima inmatriculare dupa ce o sa o platesc ?in bistrita nasaud se accepta?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Decembrie 2010
axncrime, utilizator
Taxa de poluare se recupereaza doar pe cale judecatoreasca ,dupa ce ati facut procedura prealabila cu AFP.
La acest moment restituirea taxei de poluare platita dupa 15 febr 2010 se recupereaza doar daca ati platit-o intr-un judet unde Curtea de Apel admite astfel de cereri.
in bistrita nasaud se accepta?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Decembrie 2010
axncrime, utilizator
nu -competenta finala C de Apel Aj
multumesc
Ultima modificare: Duminică, 12 Decembrie 2010
axncrime, utilizator
Se recupereaza 100%.
Eu am recuperat peste 100 de taxe

Alte discuții în legătură

Taxa pe poluare, restituire maramures MoniMi MoniMi Am auzit zvonuri ca mai nou la Tribunalul Maramures se resping cererile de restituire taxa. Mai mult de atat, am avut surpriza sa mi se respinga ieri o cerere ... (vezi toată discuția)
Inscriere lucian972 lucian972 Va rog daca ma poate cineva ajuta sa imi inscriu masina fara sa platesc taxa de poluare care este 1500 eur.Multumesc (vezi toată discuția)
Taxa prima inmatriculare ioana_mad ioana_mad Suntem noii posesori ai unui VW Golf IV 1.4 16v benzina, an fabricatie 2000 achizitonata in targul de masini. Acolo vechiul proprietar ne-a asigurat ca masina ... (vezi toată discuția)