avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de cont escrow
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de cont escrow

Intr-un Contract de cont escrow, este legal ca atat Agentul, cat si Beneficiarul sa fie Banca la care Deponentul are un credit ?
In acest caz, obiectul contractului este de a se asigura sumele necesare platii ratelor si dobanzilor la creditul angajat de Deponent la Banca.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Contul escrow giocont giocont Buna ziua, Va rog, imi puteti indica articolele din NCC unde se gasesc referiri la Contul escrow si Contractul de cont escrow? Contul escrow poate fi ... (vezi toată discuția)
Notarul ca agent escrow enverhoxha enverhoxha Am citit ca in noul Regulament de aplicare a legii notarilor publici e prevazut ca notarul public poate actiona in calitate de agent escrow. Ce inseamna asta ... (vezi toată discuția)
Rambursand anticipat tot creditul ramas am sansa sa recuperez platile facute pentru asigurare? relav_2010 relav_2010 Am in vedere posibilitatea rambursarii anticipate a intregii sume datorate in acest moment unei banci (am platit 3 ani pana in prezent, creditul fiind ... (vezi toată discuția)