Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MODEL PREAVIZ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MODEL PREAVIZ

Buna ziua,
Va rog ajutati-ma si pe mine cu un model de preaviz. Concediere individuala, restructurare
C a t r e,
D-l/d-na ....

Avand in vedere reorganizarea activitatii societatii, va comunicam ca incepand cu data de .... sunteti in perioada de preaviz in conformitate cu prevederile art.73 alin.1 din Legea nr.53/2003 (Codul Muncii), urmand ca incepand cu data de .... sa incetati activitatea in cadrul societatii noastre conform art.65 din Legea nr.53/2003 (Codul Muncii).
Pe parcursul termenului de preaviz aveti toate drepturile si obligatiile care decurg din contractul individual de munca.
ITM:
SC …………………………………
COD FISCAL …………………….
JUD ……………………………….

Administrator,
ContSters158230, utilizator
Va multumesc. Acest preaviz trebui inregistrat si la ITM?
Angajatorii trebuie sa depuna la ITM documentele care atesta incetarea contractului individual de munca in termen de 5 zile de la data perfectarii acestora.
La ITM se depune numai decizia de incetare a c.i.m.