Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare unilaterala contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare unilaterala contract individual de munca

am si eu o problema;am facut o contestatie impotriva unei decizii a angajatorului prin care mi s-a modificat locul de munca fara a mi se modifica si salariul.....intre timp mi-am facut lichidarea de la acea societate...mai are obiect contestatia mea facuta la tribunal?????
nu am mai cerut nimic altceva

Va multumesc pentru ajutor
Angajatorul poate modifica locul muncii, pentru o anumita perioada, daca considera ca pentru bunul mers al societatii se impune acest lucru.
Daca nu v-a marit salariul inseamna ca de fapt lucrati pe acelasi job, angajatorul modificand locul si nu felul muncii, dar ar fi trebuit sa semnat un act aditional la contractul de munca, modificarea fiind unilaterala, contractul dvs. de munca l-ati citit ?
am semnat un act aditional prin care mi s-a modificat locul muncii
Atunci inseamna ca ati fost de acord cu modificarea locului muncii ....:)

Daca ati fi semnat si pentru modificarea salariului, iar angajatorul nu vi l-a modificat atunci va puteati adresa instantei de judecata.
milanezu a scris:

am semnat un act aditional prin care mi s-a modificat locul muncii

Ce anume ati mai contestat, daca v-ati dat acordul la schimbarea locului de munca?
Nu este obligatoriu ca sa se modifice salariul cand se schimba locul muncii, nici functia............