Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit dividende

Impozitul pe dividende il declaram in D 100 in luna noiembrie sau decembrie?Termenul de plata in cazul in care nu au fost ridicate dividende s-a modificat din 31.12 in 25.01 anul urmator.
In declaratia lunii decembrie, care are termen de plata 25 ianuarie anul urmator.
poate unii care nu au declarat impoz. pe dividente sa o faca defalcat,adica o suma in noiembrie si definitivarea in decembrie.nu?
Astept pareri..:hm:
Doamna Iulia nu am prins ideea..si nu stiu ce parere sa imi dau.:D
Am sunat la asistenta contribuabili si mi-au confirmat ca in D 100 aferent decembrie 2010 declaram impozitul pe dividende.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil