avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit dividende

Impozitul pe dividende il declaram in D 100 in luna noiembrie sau decembrie?Termenul de plata in cazul in care nu au fost ridicate dividende s-a modificat din 31.12 in 25.01 anul urmator.
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 22:45, 14 Decembrie 2010
In declaratia lunii decembrie, care are termen de plata 25 ianuarie anul urmator.
poate unii care nu au declarat impoz. pe dividente sa o faca defalcat,adica o suma in noiembrie si definitivarea in decembrie.nu?
Astept pareri..:hm:
Doamna Iulia nu am prins ideea..si nu stiu ce parere sa imi dau.:D
Am sunat la asistenta contribuabili si mi-au confirmat ca in D 100 aferent decembrie 2010 declaram impozitul pe dividende.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Decembrie 2010
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dividente mihaelahory mihaelahory Buna ziua,va rog ajutati-ma, am un srl si unicul asociat vrea sa-si ia dividente,nu stiu ce trebuie sa fac pt asta? (vezi toată discuția)
Impozit pe profit 2012 slk268 slk268 Care este modul de închidere a anului 2012, din punctul de vedere al impozitului pe profit ? Cum declar in D100 SI d101? (vezi toată discuția)
Impozit pe dividente tiganilaalina tiganilaalina buna seara.in anul 2011 am platit in fiecare luna impozit pe dividente aferente anului 2010 fara sa fac vreo declaratie. am inteles ca tb sa fac declaratia 100 ... (vezi toată discuția)