Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nelamurire- Contract de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nelamurire- Contract de inchiriere

Buna ziua! va rog sa ma lamuriti in privinta unui lucru...e ceva, in afara contextului legal, faptul ca sunt luata in spatiu si detin in acelasi timp si calitatea de chirias (contract de inchiriere valabil)? Multumesc frumos!
Nu,din contra.
merg mana in mana una cu alta :)!
e extrem de legal.
am inteles...multumesc! eu ma gandeam ca daca luarea in spatiu se face cu titlu gratuit, iar inchirierea se contracteaza cu titlu oneros ar fi vreo problema....