Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vanzare- cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vanzare- cumparare

dupa experienta dumneavoastra ca juristi sau avocati cunoasteti cazuri multe in care contractele de vanzare -cumparare(donatii deghizate ,vicii de procedura...etc) au fost atacate si desfiintate? credeti ca un contract de vanzare cumparare(donatie deghizata) mai poate fi atacat cu succes dupa 16 ani ?
destul de greu ;
depinde ce motive se invoca;
daca se invoca nulitatea absoluta ar mai fi in termen sa promoveze actiune.