Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Norma de venit IT eliminata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Norma de venit IT eliminata

In Arges normele de venit pe IT au fost eliminate ceea ce inseamna ca trebuie sa trecem in sistem real #-o
In alte judete s-a procedat similar?
Asta de cand s-a intamplat?!?
Dubioasa treaba, modifica astia normele de venit, da vad ca le mai si scot in timpul anului... 122 cat era in Arges a disparut intradevar. Pe Cluj doar au actualizat normele (de fapt pe IT au ramas la acelasi nivel)
[ link extern ]
Pai astia voiau sa bage adevaratul forfetar la firme (nu impozitul minim), cand colo ei scot norma de venit?!?
Vezi sa nu fi gresit cei din Arges, fa o sesizare pe site-ul ANAF ...
Popu, utilizator
Acum 3 zile au publicat normele. Ma gandeam daca e ceva la nivel national.
marius1975_2, utilizator
ti-a spus cineva de la finante sau ai tras singur concluzia cum ca au fost eliminate?!?
Pai daca nu-s in lista, nu exista. O sa sun maine la Asistenta Contribuabili, dar nu-mi fac mari sperante...
Daca te uiti in lista veche si in lista noua o sa vezi ca sunt multe din lista veche care nu apar in lista noua. Cred ca cei din Arges su pus in lista noua doar activitatile pentru care a fost modificat nivelul normei
Nr. Crt de la 7 la 10 nu mai apar in lista noua, normele erau pentru ele peste 10.000 RON ... Activitatea "Servicii informatice" care era la 122 avea 14.000 norma... Eu unul merg pe varianta ca au pus in noua lista doar normele care au fost modificate