avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Norma de venit IT eliminata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Norma de venit IT eliminata

In Arges normele de venit pe IT au fost eliminate ceea ce inseamna ca trebuie sa trecem in sistem real #-o
In alte judete s-a procedat similar?
Cel mai recent răspuns: alexbejan , utilizator 21:33, 15 Februarie 2011
Asta de cand s-a intamplat?!?
Dubioasa treaba, modifica astia normele de venit, da vad ca le mai si scot in timpul anului... 122 cat era in Arges a disparut intradevar. Pe Cluj doar au actualizat normele (de fapt pe IT au ramas la acelasi nivel)
[ link extern ]
Pai astia voiau sa bage adevaratul forfetar la firme (nu impozitul minim), cand colo ei scot norma de venit?!?
Vezi sa nu fi gresit cei din Arges, fa o sesizare pe site-ul ANAF ...
Ultima modificare: Luni, 13 Decembrie 2010
Popu, utilizator
Acum 3 zile au publicat normele. Ma gandeam daca e ceva la nivel national.
Ultima modificare: Luni, 13 Decembrie 2010
marius1975_2, utilizator
ti-a spus cineva de la finante sau ai tras singur concluzia cum ca au fost eliminate?!?
Pai daca nu-s in lista, nu exista. O sa sun maine la Asistenta Contribuabili, dar nu-mi fac mari sperante...
Daca te uiti in lista veche si in lista noua o sa vezi ca sunt multe din lista veche care nu apar in lista noua. Cred ca cei din Arges su pus in lista noua doar activitatile pentru care a fost modificat nivelul normei
Nr. Crt de la 7 la 10 nu mai apar in lista noua, normele erau pentru ele peste 10.000 RON ... Activitatea "Servicii informatice" care era la 122 avea 14.000 norma... Eu unul merg pe varianta ca au pus in noua lista doar normele care au fost modificate

Alte discuții în legătură

Scenariu intreprindere individuala antispam antispam Buna ziua. Imi puteti, va rog spune, daca urmatorul scenariu este plauzibil si legal dpdv contabil: - urmeaza sa desfasor o activitate de tipul ... (vezi toată discuția)
De la norma de venit la sistem real MikePort MikePort Buna ziua, Dupa ultimele modificari se pare ca e sigur ca din 2012 nu va mai exista norma de venit in domeniul IT, indiferent de judet. Trecand de la norma ... (vezi toată discuția)
Pfa - trecerea la norma de venit - 6201 vs. 6202 manutmu manutmu Detin acum un PFA cu activitatea principala-cod CAEN 6201 despre care se tot vorbeste ca de anul acesta nu va mai fi la norma de venit ci la venit real si ca ... (vezi toată discuția)