Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil dupa incetare contract ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil dupa incetare contract munca cu acordul partilor

Buna ziua, am si eu 2 intrebari. Sunt in concediu crestere copil de 1 an si cateva luni. Mi-am gasit un alt loc de munca si am incetat activitatea la vechiul loc de munca cu acordul partilor pe 10 decembrie (am facut cerere de reluare activitate si suspendare contract munca in aceeasi zi). La noul loc de munca voi incepe pe 3 ianuarie . Este o problema ca o sa am pauza aceasta in cartea de munca? In perioada 11 decembrie-2 ianuarie mai beneficiez de indemnizatie crestere copil?

Multumesc anticipat!
Se ia in calcul perioada dinaintea (ultimele 12 luni) datei nasterii copilului ...