Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vanzare -cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vanzare -cumparare

care ar fi motivele care ar duce la nulitatea unui contract de vanzare -cumparare? puteti sa mi dati cateva exemple va rog?
motivele pot invoca nulitatea absoluta a actului sau nulitatea relativa.