Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mai este in vigoare un antecontract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mai este in vigoare un antecontract de vânzare-cumpãrare dacã e depãșit termenul de semnare???

La data de 01.05.2008,am semnat un ante contract de vânzare-cumpărare ,data La care am primit suma integrala,urmând ca timp de 1an de zile sa se ocupe de efectuarea lucrărilor cadastrale,iar termenul de semnate a fost 4.08.2009.in tot acest timp,cumpărătorii nu a întocmit documentație cadastrala ASA cum se angajase in antecontractul de vânzare-cumpărare încheiat La notar,iar astăzi,13.12.2010,am primit notificare de La executor judecatoresc,sa mă prezint La un notariat situat La 300km distanță de localitatea de resedinta,pt.a semna contractul de vânzare-cumpărare,cu toate ca din verificările mele,documentație cadastrala nu a fost încheiată,iar termenul de semnate este depășit.ce se poate face in acest caz?astept răspuns.multumesc frumos.
Lasati-l sa va actioneze in judecata,iar acolo aratati aceste aspecte.

andymaurul