Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... sfaturi in acest caz,va rog
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

sfaturi in acest caz,va rog

o familie (sot ,sotie)au in tara o casa si o afacere cu profil catering preparare mancare calda.vor sa vanda , sa se stabileasca in Spania si sa inceapa acolo afacerea.cum ar trebui sa procedeze?multumiri.

intai sa gaseasca un cumparator. apoi sa faca evaluarea afacerii, urmind sa semneze cesiunea partilor sociale ale firmei pentru un pret convenit de ambele parti pornind de la evaluare afacerii.
va multumesc,dar as vrea sa stiu amanunte pentru acolo.
Unde vrei mai exact sa te stabilesti in Spania?