avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calculul punctului de pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calculul punctului de pensie

Va rog sa ma lamuriti cum se calculeaza punctul de pensie in cazul in care , pe o anumita perioada de timp, am avut un contract de colaborare la care am platit asigurari sociale pt pensie, contract de colaborare netrecut in cartea de munca.Este acel contract de colaborare vechime in munca????
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:55, 14 Decembrie 2010
Munca prestata in baza unui contract de colaborare nu îi ofera prestatorului vechime in munca .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce nu e trecut in carnetul de munca mb3_48900 mb3_48900 Buna ziua, Anumite perioade de munca inainte de a avea carte de munca nu apar in cartea mea de munca: 1. Anul 2005 cand nu se faceau carti de ... (vezi toată discuția)
Spor vechime fartade fartade Vechimea in munca realizata la CAP, dar netrecuta in cartea de munca se adauga la sporul de vechime sau doar la pensie? Mentionez ca am adeverinta cu ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa-mi platesc cartea de munca? andracioltea andracioltea Am si eu o intrebare:m-am angajat si dupa 2 luni am fost data afara,acum sunt in proces cu angajatorul,dar avocatul m-a sfatuit sa ma impac cu el pt o anumita ... (vezi toată discuția)