Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calculul punctului de pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calculul punctului de pensie

Va rog sa ma lamuriti cum se calculeaza punctul de pensie in cazul in care , pe o anumita perioada de timp, am avut un contract de colaborare la care am platit asigurari sociale pt pensie, contract de colaborare netrecut in cartea de munca.Este acel contract de colaborare vechime in munca????
Multumesc anticipat
Munca prestata in baza unui contract de colaborare nu îi ofera prestatorului vechime in munca .