Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... restituire taxa cautiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

restituire taxa cautiune

Buna seara,
In urma depunerii unei cereri de suspendare a executarii silite am platit taxa de cautiune. Cererea ni s-a respins ca nemotivata. Intre timp noi am achitat partial taxele de executare si am depus cerere de restituire a taxei de cautiune la instanta de fond. Cererea ne-a fost respinsa (inca nu ne-a sosit motivarea).
Care sunt conditiile returnarii acestei taxe si ce am putea face pt. recuperarea ei?

Mii de multumiri pt orice ajutor.
ar fi trebuit sa vi se restituie taxa.asteptati motivarea si puteti ataca prin calea de atac.