Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... lovituri si alte violente
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

lovituri si alte violente

va mai amintiti? acum 1 an an fost batuti fiul meu si apoi eu si cu parere de rau va spun ca politia inca nu i-a chemat pe agresori pina acum varog sa-mi spuneti cui sa ma pling mai departe pt ca aceasta fapta nu va ramine nepedepsita .in momentul in care ar ramine nepedepsita aceasta fapta ar fi ca si cum le-am pune noi bita in mina. va multumesc!
Formulati plangere la procuror pentru tergiversarea solutionarii
dosarului, in care aratati toate nemultumirile dvs.
va rog sa-mi spuneti incit timp se prescrie fapta
Cate zile de ingrijiri medciale v-a acordat fiecaruia dintre dvs medicul legist.
Aveti posibilitatea sa va adresati cu memoriu primului procuror al parchetului care supravegheaza instrumentarea cuazei prin care sa solicitati sa vi se comunice stadiul cercetarilor si sa solicitati urgentarea cercetarilor penale.