avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somajul tehnic, valabil si in 2011?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somajul tehnic, valabil si in 2011?

Stiti cumva daca au aparut noutati legate de somajul tehnic? se mai aplica sau nu in 2011?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:32, 15 Decembrie 2010
trebuie studiat in amanunt noul cod al muncii... cred ca da, se mai aplica
ada21adina a scris:

Stiti cumva daca au aparut noutati legate de somajul tehnic? se mai aplica sau nu in 2011?

1. Banuiesc ca va referiti la aplicarea prevederilor OUG 4/2010.
2. Aceasta este valabila numai pana la 31.12.2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somajul tehnic este valabil in 2011? MOLDOVAN MIRELA MOLDOVAN MIRELA Buna ziua Ma intereseaza daca ordonanta privind acordarea somajului tehnic este valabila si pentru anul 2011 si care este perioada maxima pentru care se ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic asteryx67 asteryx67 Buna ziua.As dori sa stiu daca anul acesta mai este valabila acordarea perioadei de somaj tehnic.Stiu ca au existat discutii pe aceasta tema dar nu am auzit sa ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic 2011 bvr bvr Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, cum as putea sa procede in cazul in care as dori sa partial si temporar activitatea (asa zis \"somaj tehnic\"). Pana la ... (vezi toată discuția)