Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum sa procedez?!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum sa procedez?!

parat tribunal sectia civila.la primul termen cand am fost citata am depus cerere amanare ptr angajare aparator.acum am al doilea termen.nu am gasit aparator si nici nu ma pot prezenta din alte motive.cum sa procedez sa nu mi se intample nimic?ce sa fac?!
mai pot cere o amanare?!pe ce motiv?!
datacom, utilizator
ma gandesc sa depuneti o intampinare si sa explicati motivele pt care nu va puteti prezenta la urmatorul termen. sau gasiti avocat si imputerniciti-l sa va reprezinte
termenul e pe 17.12. nu gasit avocat .cum fac intampinarea,ce trebuie sa contina ? o las la registratura?! nu cunosc nici termenii nici procedura.multumesc
angajati un avocat care sa depuna cerere de aminare ptr studierea dosarului avind in vedere ca a fost angajat in 15.12. in general se acorda asemenea termene.