avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ...solutionare stramutere !?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

...solutionare stramutere !?

Intr-un proces penal ,fiind la al doilea termen in 21.12.2010 (la primul termen am formulat si eu cerere de amanare -angajare aparator , dar era lipsa procedura si cu ..intimatul )-dandu-se termen .
Inainte de primul termen am formulat cerere de stramutare si suspendare cauza , avand termene in ianuarie si februarie 2011.
Intrebare :
Se poate cere termen mai mare dupa ce se judaca la ICCJ termenele privind suspendarea si ..stramutarea , sau este obligatoriedepunerea certificatului de grefa de la ICCJ ?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 01:26, 18 Decembrie 2010
Trebuie depus certificatul de grefa de la ICCJ in dovedirea/sustinerea cererii de suspendare pe care urmeaza, probabil, sa o formulati.

Instanta poate, sau nu, sa tina cont de existenta unei astfel de cereri, aflata pe rolul ICCJ-privind stramutarea pricinii dvs.

Ati mai deschis o data un astfel de topic si vi s-au dat raspunsuri.
In primul rand pentru a fi admisibila o cerere de stramutare,trebuie sa existe motivele legale.
Obtineti certificat de grefa pe care il depuneti la instanta.
r.gabi a scris:

Ati mai deschis o data un astfel de topic si vi s-au dat raspunsuri.
In primul rand pentru a fi admisibila o cerere de stramutare,trebuie sa existe motivele legale.
Obtineti certificat de grefa pe care il depuneti la instanta.

..Multumesc !!!!! ...intrebarea era alta ...!!!!!!
Intrebare :
Se poate cere termen mai mare dupa ce se judaca la ICCJ termenele privind suspendarea si ..stramutarea , sau este obligatoriedepunerea certificatului de grefa de la ICCJ ?
Multumesc !
Care este motivul acestor termene.
Amanarile se acorda motivat si in functie de situatiile care le determina,de dovezile facute de partea care le solicitat.
Inteleg ca,mai pe romaneste,vreti sa taraganati un proces

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere stramutare Bogdan Popovici Bogdan Popovici Poate sa ma ajute cineva cu o motivare a unei cereri de stramutare, admisa la ICCJ, pentru banuiala legitima, in particular, reclamantul este avocat de mai ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare nasu nasu In anul 2009 am promovat o actiune pentru a fi obligata societatea sa-mi platesca orele suplimentare. Am solicitat expertiza contabila , s-a efectuat dar am ... (vezi toată discuția)
Certificat de grefa in cererea de stramutare - pentru ce? natyca natyca Am inregistrat la ICCJ o cerere de stramutare a unui dosar penal de pe rolul Curtii de Apel. Am inteles ca trebuie sa obtin un certificat de grefa pe care sa ... (vezi toată discuția)