Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Se mai pot depune cereri in vederea retrocedarii?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Se mai pot depune cereri in vederea retrocedarii?

La ora aceasta, se mai pot depune cereri de retrocedare pentru expropieri abuzive din anii 60-70? E vorba de aeroportul din Bacau!
Multumesc
A trecut de mult termenul de trei ani, adica de prin 2004...
Cerere nu se mai poate depune dar o actiune in revendicare se poate ..... inca :"> introduce ?
Este pe rol un recurs in interesul legii pe aceasta tema. Solutiile sunt, evident, variate.
totusi, se mai poate face ceva,sau nu? Daca da, ce anume? Suntem si altii in aceasta situatie(mostenitori) care am descoperit cam tarziu ca nu au stiu batranii ce sa faca!
Ar fi o idee sa mergeti la un avocat sa vada ce acte aveti, ce s-a intamplat si sa va consilieze asupra posibilitatilor. Atata vreme cat RIL de care spuneam nu a fost solutionat, actiunea in revendicare ramane o optiune.