Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CASA ASOCIATULUI E PE FIRMA SE DECLARA PUNCT DE LUCRU?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CASA ASOCIATULUI E PE FIRMA SE DECLARA PUNCT DE LUCRU?

daca asociatiii unei firme si-au cumparat case pe banii firmei, respectivele bunuri sunt pe firma si sunt contracte de comodat intre firma si ei.
dar firma plateste multi bani, taxe, impozite...
1. este obligatoriu sa declar punct de lucru pt fiecare imobil pe care il detine firma?
2. daca da, ce activitati as putea sa autorizez in conditiile in care practic acolo nu desfasor activitati?

multumesc.
nu. declarati punct de lucru doar daca desfasurati vreo activitate comerciala in acea locatie.
ok si eu cum imi justific cheltuielile cu intretinerea casei? ca tot firma le plateste.
atunci trebuie declarat punct de lucru.
Puteti sa autorizati activitati de birou pentru societate pe declaratia model 2 sau 3 dupa caz, la registrul comertului.
da declar activitati de birou si trec 1 salariat insa asa zisul birou ar fi intr-o camera nu in toata vila . tot nu acopar cheltuielile de intretinere pt toata casa. :(:sorry: