Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperatori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperatori

buna seara,imi poate raspunde si mie cineva la o intrebare?am fost reprezentant Avon acum 2 ani,o persoana care a luat produse de la mine in valoare de 320 rona plecat in strainatate si nu mai mi_a dat banii eu am ramas buna de plata,dar nu am platit caci nu am de unde avind o pensie de boala de 420 lei,m_au tot sunat recuperatorii in citeva rinduri,ma tot suna mereu si eu nu pot sa le platesc,ce poate sa mi se intimple?va multumesc!
Va pot da in judecata si va pun poprire pe pensie.Pot sa va solicite si penalitati pentru suma neachitata.De preferat ar fi sa platiti intrucat daca ajungeti la proces se va dubla sau tripla suma.