Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce pot face sa mi iau copilul prin lege
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce pot face sa mi iau copilul prin lege

am fost nevoita sa semnez custodia copilului in varsta de 5 ani fetita ,in favorea tatalui,care pe timpul procesului de divort si incredintarea minorului,a stat la fostul sot asa ca a dorit el timp in care fetita s a indepartat de mine,am avut avocat dar mai mult prietena cu el,am semnat ptr custodie luni pe 13 dec,si ptr divotr,dar nu pot dormi noaptea imi vreu copilul.avocata pe care am avut o spune ca daca nu am casa nu l castig,ce pot fece acum cat nu e prea tarziu,,va rog ajutati ma,aici in bacau,e jale cu toate daca barbtul are o putere si bani in buzunar,nu am luat nimic in urma la 12 ani,el a ramas intr o afacere,intr o casa imobilata.doar casa era a lui.si o masina.si fata,va multumesc
Incepeti prin a obtine program de vizita al copilului sa va apropiati una de cealalta, apoi veti vedea ce e de facut si daca fiica se va simti mai bine cu dvs. sau tatal. Functie de cum treceti dvs. acest test, va puteti gandi ce ar fi de facut mai departe.
intre timp, incercati sa va angajati cu carte de munca si sa aveti un domiciliu stabil