Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie copil

Buna ziua.Vreau sa stiu cum procedez pentru alocatia copilului nou nascut.Mentionez ca sunt in divort cu sotul din acte, care nu este tatal copilului, iar certificatul de nastere la rubrica tata este sotul din acte.Ceea ce ma intereseaza sunt actele pe care trebuie sa le pregatesc si cum sa procedez.Va multumesc anticipat.