Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... schimbare de nume a minorului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

schimbare de nume a minorului

buna ziua.ma numesc virlan loredana,am un copil de 7 ani care actual poarta numele fostului meu sot nefiind tatal copilului.intre timp am divortat eu am trecut la numele anterior dar copilul a ramas tot pe numele lui.in certificatul de nastere a copilului la tata e linie.cum pot proceda sa il trec pe numele meu de familie?multumesc.
Nu știu cum a rămas pe numele soțului dacă nu îl are ca tata în certificat.
Ii schimbați numele pe cale administrativa. Procedura și acte necesare găsiți în link.
Reveniți dacă mai aveți întrebări. [ link extern ]