avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... nerespectarea unei hotarari judecatoresti
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

nerespectarea unei hotarari judecatoresti

cu ajutorul d-voastra, vreau sa aflu daca se poate, in cazul in care exista o hotarare judecatoreasca cum poate fi obligat paratul sa o respecte pana la capat si anume sa returneze valoarea specificata in acea hotarare judecatoreasca.
Cel mai recent răspuns: ContSters22096 , utilizator 18:33, 17 Decembrie 2010
o investiti cu formula executorie si mergeti la un executor judecatoresc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara retoactiva purda  ioana purda ioana sunt divortata de 5 ani si fostul meu sot nu mi-a platit pensie alimentara .pot cere retroactiv?si daca acesta detine o firma (srl) pot cere cota parte pentru ... (vezi toată discuția)
Se poate disjunge cauzele ? bukinst bukinst Intr-un proces la Legea 10/2001, apelurile promovate de PRIMARIE si DIRECTIA FINANTELOR PUBLICE au fost respinse de Curtea de Apel. Primăria a avut calitatea ... (vezi toată discuția)
termen in care trebuie platita sulta mgb1ro mgb1ro Va rog sa-mi raspundeti daca exista un termen in care trebuie platita sulta, in situatia in care nu este specificat in Hotararea judecatoreasca decat suma nu ... (vezi toată discuția)