Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recurs la nerespectarea codului de procedura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recurs la nerespectarea codului de procedura

buna seara.- va rog sa-mi spuneti daca se plateste taxa pentru recurs la litigii de munca.- multumesc anticipat
nu, nu se plateste nicio taxa... art. 285 c. mun..
cind o instanta mentioneaza in cuprinsul unei hotarari ca ex. :inst. considera ca reclamantul a fost angajatul SC....doar in perioadele.......de ce nu s-a dat hotararea de reconstituire a vechimii in munca pe perioadele... care insumate rezulta aproape 5 ani
asi mai avea o nelamurire,in timpul procesului am aratat ca un inscris este fals si am aratat autorul acestui fals invocand art.183 cpc.instanta trebuia sau nu, sa suspende judecarea pricinii inaintand inscrisul procurorului impreuna cu un proces- verbal, pe care nu l-a intocmit,eu cred ca nu s-a respectat procedura.
1. Ce solutie a pronuntat instanta ?

2. Dacă partea care defaimă înscrisul ca fals arată pe autorul sau complicele falsului, instanţa, odată cu sesizarea procurorului, poate suspenda judecata pricinii. - art.183 C.proc.civ.
Prin urmare, instanta nu este obligata sa suspende judecata.