Forum Discuţii juridice Executare silită suspendare autorizatie de functionare
Discuție deschisă în Executare silită

suspendare autorizatie de functionare

buna seara.am obtinut dupa o perioada lunga de timp in care ne-am judecat cu primaria suspendarea autorizatiei de functionare a unui bar si club de noapte. din pacate cacestia nu respecta hotararea.ce pot face in continuare?cui sa ma adresez ca primaria e zero barat?multumesc.cu stima
ati obtinut suspendarea de functionare emisa de catre ce autoritate? sunt mai multe autorizatii necesare functionarii si fiecare dintre ele are prevazuta in lege o anumita sanctiune in cazul functionarii barului fara respectiva autorizatie.

in general va adresati autoritatii ce a emis respectiva autorizatie si politiei.
Este vorba de autorizatia de functionare eliberata de primarie.Tocmai ei nu fac nimic din cauza caracatitei existente.Am facut plangere penala la politie dar nu sa miscat nici un pai pana acum? Va multumesc de raspuns. Cu stima