Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Lista preturi cheltuieli judiciare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Lista preturi cheltuieli judiciare

Unde pot gasi o lista cu preturile de cheltuieli judiciare: expertize la politie (ex: exepertiza grafologica, expertiza contabila etc,etc)

Pana acuma am auzit doar de "sume" de la avocati, cum ca: ca de ex un test ADN ar costa 47 de milioane sau cat, si din astea, dar nicaieri nu gasesc o lista completa de preturi.
Preturile (onorariile) se stabilesc in functie de volumul de munca si complexitatea expertizei,de timpul alocat efectuarii acesteia.
Chiar daca un onorariu este stabilit intr-un anumit cuantum,daca volum,ul de munca si compelxitatea lucrarii exced acel cuantum,expertul poate solicita completarea onorariului,urmand a depune un decont in acest sens
Accesati site-ul INEC-ului , veti gasi lista cu preturi functie de numarul documentelor ce vor fi expertizate. www.inec.ro
Cu stima