Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Telefoane cu suprataxa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Telefoane cu suprataxa

Va rog,
ce legi reglementeaza folosirea de catre firme a telefoanelor cu suprataxa: ex concursuri interactive?
Multumesc.
Decizia Consiliului Naţional al Audiovizualului nr. 187/2006 privind Codul de reglementare a conţinutului audiovizual;

Decizie nr. 194 din 22/02/2007 Consiliului Naţional al Audiovizualului pentru modificarea Deciziei Consiliului Naţional al Audiovizualului nr. 187/2006 privind Codul de reglementare a conţinutului audiovizual;

O.U.G. nr.69/1998 privind regimul de autorizare a activitatii din domeniul jocurilor de noroc