Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

Am castigat un proces ,am primit comuninarea sentintei pe 25 11 2010 data postei, am aflat de la registratura judecatoriei ca paratul a formulat recurs cu data de 17 12 2010.As vrea sa stiu daca el trebuia sa primeasca comunicarea odata cu mine si daca recursul se judeca intr-o singura infatisare sau urmeaza un nou proces.
Problema legata de termenul de 15 zile de formulare al recursului va fi analizat la primul termen de judecata, urmand ca recurentul sa faca dovada datei comunicarii sentintei judecatoresti atacata cu recurs. Procesul in recurs poate fi ceva mai scurt din punct de vedere al timpului finalizare, functie de problemele invocate de recurent. Asistenta unui avocat consider ca este benefica in aceasta situatie.