Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie monoparentala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie monoparentala

Buna ziua. Odata cu implinirea a 2 ani a copilului nu stiu din ce cauza nu am mai primit alocatia monoparentala cu toate ca cea de stat a venit, dosarul la primarie este in ordine, am alocatia pe card la brd. Daca m-ar putea cineva informa unde pot sa ma adresez ca nu stiu doamna de la primarie de unde am fost sa intr de dorar nu stie nici ea din ce cauza nu am primit-o
Cel mai bine va interesati la directia judeteana/municipala de asistenta sociala, care face si plata acestui tip de alocatie. (o sa va intrebe numele si prenumele reprezentantului legal al copilului si CNP-ul minorului si o sa va spuna ce nu-i in regula)