Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Legea salarizarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Legea salarizarii

Care sunt noile trepte de salarizare conform legii noi ?
Buna seara !
Nu are nicio relevanta treapta de salarizare , se vor acorda 15% la salariul avut in luna octombrie 2010 ...
La nivel local...

consilier, grad principal tr.2 gradatia 4, cat va avea salariul in 01.01.2011...
ne-au ametiti astia...si in plus are 10% sp.vat +25% sp cdm...
acum are cam fi asa fara -25%....986+197+99=1282+247=1529

la 01.01.2011..????#-o#-o#-o
Brutul din octombrie 2010 cica se majoreaza cu 15%. Nu se spune ce se intampla cu cei promovati in clasa in lunile noiembrie si decembrie, de exemplu, carora li s-a majorat salariul fata de octombrie...
@alexandruandra: brutul din octombrie, diminuat, a fost de 1147 RON. Daca i se acorda cele 15% ale stapanirii, ajungem la un salariu la 01.01.2011 de 1319 RON.
Kyandra, moderator