avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... validare poprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

validare poprire

am un dosar pe rol in cal de creditor pt validare poprire la o executare si as dorii sa adaug la acest dosar si o alta validare de poprire pt o pensie alim. amandoua popririle sunt pt acelasi tert poprit, am solicitat expertiza contabila din start dar inca nu s-a ajuns la asta datorita faptului ca tertul poprit nu a depus inca ce i-a cerut instanta....
ce document ar tb sa fac si unde as putea sa gasesc model si la ce art in codul de procedura civila?
Cel mai recent răspuns: godot , utilizator 15:38, 27 Decembrie 2010
Poprirea este reglementata in C.P.C. la art 452-461
va depune tertul poprit pentru ca va primi amenda. Astea se rezolva. Mai asteapta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

2 validari poprire ghiuvy2005 ghiuvy2005 am un dosar pe rol in cal de creditor pt validare poprire la o executare si as dorii sa adaug la acest dosar si o alta validare de poprire pt o pensie alim. ... (vezi toată discuția)
Infiintarea popririi Alina Alina Alina Alina Buna ziua As vrea sa va prezint urmatoarea speta si daca se poate sa-mi dati unsfat Avem un debitor impotriva caruia am obtinut un titlul executoriu si l-am ... (vezi toată discuția)
Poprire MariaRamona MariaRamona O firma este obligata sa-mi opreasca 1/3 din salariu, daca primeste poprire pe salariu? (vezi toată discuția)