Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Recuperare bani de la societate intrata in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Recuperare bani de la societate intrata in insolventa

M-ar interesa care este procedura si sansa de reusita in vederea recuperarii unor sume de bani de la o societate intrata in insolventa ( 2 noiembrie 2010), in conditiile in care sumele pe cere le datoreaza au inceput sa curga dupa declararea insolventei.
Mai avem ceva sanse de recuperare pentru aceste sume?

Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Ahead Logistics, utilizator
Depuneti declaratie de creanta la dosarul de insolventa si veti fi inscris la masa credala pe tabele suplimentare, daca tabelul principal al creditorilor a ramas definitiv consolidat, ceea ce nu cred, pentru ca dureaza, se depun contestatii la tabelul preliminar, se solutioneaza acestea, apoi urmeaza aceste tabele suplimentare.
Legal, sunt sanse, practic, depinde de activul societatii, daca are din ce sa va achite lichidatorul.
faceti cerere de inscriere la masa credala
faceti cerere de inscriere la masa credala si sper ca societatea sa mai aiba active sa poata achita creante
Aveti sanse egale ca toti ceilalti creditori.
Va trebui insa sa va inscrieti la masa credala.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Aveti sanse egale ca toti ceilalti creditori.
Va trebui insa sa va inscrieti la masa credala.

avocat Claudiu Lascoschi

Seansele nu sunt egale. Plata se va face in functie de categoria din care face parte creditorul.