Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mutatie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mutatie

Intrebarea mea este - atunci cand o persoana vrea sa isi faca mutatie dintr-un oras in altul, la politie, acolo unde depunde toate actele este nevoie de a prezenta si motivele pentru care vrea sa locuiasca in orasul respectiv?
Va multumesc!
Buna ziua !
Nu trebuie sa motiveze aceasta decizie ...
Nu trebuie sa motiveze, dar trebuie sa duca un act care sa dovedeasca fara tagada ca va locui la adresa unde cere mutatia.
nu conteaza motivul in schimb este necesara prezenta proprietarului care te ia in spatiu. ai doua var domiciliu flotant adik ti se aplica ceva pe spatele buletinului fie schimbi buletinul cu totul pe motiv de schimbare domiciliu fara alte explicatii e vb de o bifa pe formular. bafta
~ Conținut șters la cerere ~
Mersi tuturos pentru sfat!
Craciun fericit alaturi de cei dragi!